další o barbie stylu

13. května 2010 v 16:38 | Lucy (Barbie) |  Barbie styl ♥
Svět Barbie je ale také plný kontroverzních témat. Nejčastěji se zmiňuje domněnka, že nerealisticky dokonalé tělo této panenky vede mnoho mladých dívek k poruchám příjmu potravy ve snaze podobat se své oblíbené hračce. Různé výzkumy založené na převádění rozměrů Barbie na rozměry skutečné ženy ukázaly, že by Barbie měla výraznou podváhu vzhledem ke své výšce a nebyla by schopná udržet rovnováhu. V roce 1997 proto společnost Mattel přistoupila k další změně podoby Barbie a rozšířila její pas. Jako její výrobce si je firma vědoma toho, jaký má panenka vliv na své majitelky a ve snaze přizpůsobit ji moderní době má dnes Barbie například veterinární praxi, pilotní průkaz nebo chemickou laboratoř.
Paris Hilton, Zdroj: judgmentalobserver.wordpress.com
Zdroj: judgmentalobserver.wordpress.com
Paris Hilton
Je jasné, že Barbie styl je dominantou dívek a žen. Tato panenka je určena převážně k oblékání a převlékání do stále nových samostatně prodávaných oblečků. Do čeho se tedy Barbie obléká a jak se oblékají její fanynky? Dominantní barvou současné Barbie je růžová, i když, jak bylo řečeno, v počátcích byla Barbie příznivkyní mnoha decentnějších barev. Cukrkandlová růžová na oblečcích živých barbín je doplněna mnoha volánky, mašličkami, stužkami a dalším zdobením. Růžová barva hraje prim jak na tradičních doplňcích jako jsou boty, kabelky apod., ale i na notebooku, mobilním telefonu a dalších moderních nezbytnostech.
Základem šatníku jsou těsná trička a kalhoty, minisukně upnuté nebo naopak řasené se spoustou volánků a minišaty. Boty jsou nejčastěji na podpatku, ať už lodičky nebo sandály, ale i na platformě. Tenisky jsou přípustné pouze ve sladké pink nebo v kombinaci s bílou. Bílá je ostatně další barvou, která je mezi barbie dívkami velmi oblíbena. Mezi další populární možnosti patří všechny pastelové barvy. Povinností každé barbie je být vždy a za všech okolností řádně učesaná a nalíčená. V líčení kromě růžové vedou opět pastelové barvy, vše je decentní, jemné a podřízené touze vypadat sladce, naivně a nevinně. Povinná je také dokonalá francouzská manikúra.
Mariah Carey, Zdroj: chinadaily.com.
Zdroj: chinadaily.com.
Mariah Carey
Barbie styl s sebou nese i různá pravidla pro životní styl. Důležitá je zdravá strava, dobré výsledky ve škole a slušné chování. Podle některých blogů o barbie stylu je pravá barbie ženskou variantou Mirka Dušína. Pokud by se ovšem oblékal do růžové. U některých žen vede posedlost barbie stylem až k tzv. barbie syndromu (existuje i mužská varianta tzv. kenův syndrom). Takto postižené ženy se často uchylují k plastickým operacím, aby se co nejvíce přiblížily vzhledu a tvaru skutečné panenky Barbie.
O popularitě tohoto stylu svědčí mimo jiné i film Pravá blondýna, ve kterém herečka Reese Whiterspoonová představuje dívku vyznávající tento způsob oblékání a životní styl. Oblíbila si ho i řada světových celebrit, např. Paris Hilton nebo zpěvačka Mariah Carey. Většinou se setkáváme s myšlenkou, že dívky, které se takto chovají a oblékají jsou jednoduché a hloupé. Určitě to není stoprocentní pravda, protože víte, proč je rozvedená Barbie dražší než všechny ostatní modely? Protože k ní patří Kenovo auto, Kenův dům, Kenův bazén a Kenova chata!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tončí Tončí | Web | 13. května 2010 v 16:45 | Reagovat

AHOJKÝÝÝÝ
PROSÍMTĚ KLIKNEŠ NA TENTO ODKAZ?
JE TO STRAAAAŠNĚ DULEŽITÉ
MOC MOC DĚKUJUU

http://soutez.kinotip.cz/penize.php?id=43

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama